نکات طلایی ترادوس: چگونه با زدن Enter به سگمنت بعدی برویم

 

کلید میانبر سگمنت ترادوس استودیو

از کارهایی که هر کاربری در نرم‌افزارهای مختلف انجام می‌دهد، تغییر میانبرهای کیبورد به سلیقهٔ خود است. در نرم‌افزار ترادوس به صورت پیش‌فرض برای تأیید ترجمهٔ خود و رفتن به سگمنت بعدی (Confirm and move to next unconfirmed segment) از ترکیب کلیدهای ctrl + enter استفاده می‌کنید. حال شاید شما بخواهید کارتان راحت‌تر شود و برای انجام این کار فقط enter را بزنید. هنگام تغییر این کلید میانبر در تنظیمات نرم‌افزار با این مشکل مواجه می‌شوید که نمی‌توان میانبر را به enter تغییر داد، چون با فشردن این دکمه عملی مشابه کلیک کردن روی دکمهٔ «OK» صورت می‌گیرد. چاره چیست؟

 در فایل تنظیمات ترادوس کلید میانبر را تغییر دهید

 با توجه به این که نمی‌توان در پنجرهٔ خود نرم‌افزار ترادوس این کار را انجام داد، باید کمی تخصصی عمل کرد و فایل xml تنظیمات نرم‌افزار را دستکاری کرد. کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- ابتدا وارد پوشه‌ای می‌شویم که فایل تنظیمات ترادوس تحت عنوان UserSettings.xml قرار دارد.

Windows Vista/7/8/10: 
For SDL Trados Studio 2017: C:\Users\[user name]\AppData\Roaming\SDL\SDL Trados Studio\14.0.0.0نکته: برای دسترسی به پوشهٔ AppData باید Hidden items فعال باشد تا فایل‌های مخفی را بتوانید مشاهده کنید.

۲- اکنون فایل UserSettings.xml را در نرم‌افزار notepad ویندوز باز کنید.

توجه: قبل از انجام تغییرات، از این فایل در جای دیگری کپی بگیرید.

۳- وقتی فایل را باز کردید، از طریق گزینهٔ‌ Find به دنبال این عبارت بگردید:

<SettingsGroup Id="ShortcutsSettingsGroup">

 

 حال مثل تصویر دستور زیر را وارد کنید:

<Setting Id="ConfirmAndMoveToNextUnconfirmedSegmentAction">
<Value>Enter</Value>
</Setting>

 

تمام! فایل را ذخیره کنید و ترادوس را باز کنید.

 

نظرات (4) -

  • راه حلی که ارائه دادید بسیار دشوار و گیج کننده است. بهترین راه حل استفاده از تنظیمات داخل ترادوس و قسمت دکمه هاست.
    • همان‌طور که در توضیحات اشاره کردم، چون چنین امکانی در تنظیمات وجود ندارد (وقتی Enter می‌زنید پنجره بسته می‌شود)، به ناچار باید از این راه حل استفاده کرد.
      • دقیقاً چنین امکاناتی در تنظیمات وجود دارد. من همیشه ترادوس رو طوری تنظیم میکنم که وقتی دکمه ctrl و Enter‌ رو فشار میدم، سگمنت تأیید میشه و به سگمنت بعدی میره (نه به سگمنت تأیید نشده بعدی که حالت پیش فرض ترادوسه).
        • پیشنهاد می‌کنم دوباره مقاله را نگاه بیندازید. با انجام تکنیک گفته شده در این مقاله، به جای فشردن ctrl+enter کافی است فقط enter را فشار دهید.

ارسال نظر