شبکه مترجمین ایران | نمادهای کریسمس

نمادهای کریسمس

آیا تا به حال فکر کرده اید چرا مردم درخت کریسمس تزیین می کنند؟ یا چگونه میوه های آب نبات مترادف با تعطیلات زمستانی شد؟ در حالی که بعضی از دکوراسیون های درخت کریسمس به نظر می رسد دل بخواه هستند، بسیاری از دکوراسیون های سنتی دارای معنای خاصی هستند.

معنی نمادهای کریسمس

ستاره: ستاره کریسمس ستاره بیت لحم را نشان می دهد که سه شاه را به عیسی مسیح هدایت کرد و به نوزاد هدایایی دادند. ستاره همچنین نشانه آسمانی پیشگویی است که مدت ها پیش به واقعیت پیوسته است و امید درخشان بشر است.

رنگ قرمز: اولین رنگ کریسمس، نماد قربانی شدن حضرت مسیح برای نجات دادن همه بشریت و نشان دهنده خون عیسی زمانی که او در صلیب درگذشت. رنگ قرمز، رنگ مقدسی است.

درخت صنوبر: رنگ این درخت رنگ دوم کریسمس است و نور و زندگی ابدی را نشان می دهد. رومی ها خانه هایشان را با شاخه های درخت همیشه سبز تزئین می‌کردند و درخت در طول زمستان نماد زندگی بود. همچنین یک افسانه وجود دارد که وقتی مسیح در زمستان متولد شد، همه درختان در سراسر جهان برف های خود را تکاندند تا رنگ سبز خود را نشان دهند.

زنگ: زنگ ها در طول کریسمس رسیدن فصل جدید و تولد مسیح را اعلام می کنند.

 شمع: نماد نور ستاره و منعکس کننده سپاسگزاری ما از ستاره بیت لحم است.

هدیه کریسمس: روبان گره خورده  نشان می‌دهد که چگونه همه ما همیشه باید با حسن نیت کنار هم باشیم.

حلقه گل: نماد دایره ای و بی پایان نماز عید و تولد دوباره است. میوه هالی که در این حلقه گل استفاده می شود نشان دهنده جاودانگی و قدرت است. امروز این میوه، نماد بخشندگی و خانواده گرم و صمیمی است.

ادم خزانه دار: ریشه ای در گذشته ندارد. این نماد بدین معناست که درخت بدون ادم خزانه دار می میرد. این گیاه نماد عشق انسان است که از خدا گرفته شده است.

هدیه دادن:  مردمانی که هدایای خود را به افتخار تولد عیسی آوردند، به مفهوم هدیه دادن در طول تعطیلات الهام بخشیدند. خدا نیز هفت هدیه روح القدس را به ما هدیه داده است: عقل، درک، مشاوره، دانش، تقدیس، قوت و ترس از خداوند.

عنکبوت

ممکن است زمانی که نماد عنکبوت را در درخت کریسمس می بینیم تعجب کنیم و تصور کنیم که مردم سلیقه های عجیب غریبی دارند. اما اگر افسانه آن را بدانید حتما به نماد عنکبوت علاقه مند می‌شوید.

در زمان های قدیم، در شب کریسمس، مادر خانه را برای شگفت انگیز ترین روز سال ، روز کریسمس، روزی که کودک کوچک مسیح برای آن خانه برکت می اورد، تمیز کرد. ذره ای گرد و غبار وجود نداشت. حتی عنکبوت ها که همیشه از گوشه ی سقف آویزان شده بودند به دورترین گوشه اتاق زیر شیروانی فرار کرده بودند.

درخت کریسمس زیبایی تزئین شده بود. عنکبوت فقیر کینه توزی وجود داشت که نمیتوانست درخت را ببیند. به همین خاطر عاقل ترین عنکبوت پیشنهاد کرد که شاید آنها بتوانند منتظر بمانند تا همه به رختخواب بروند و سپس نگاهی دقیق تر به درخت بیندازند.

هنگامی که خانه تاریک و ساکت بود، عنکبوت ها از محل مخفی خود خارج شدند. هنگامی که درخت کریسمس را دیدند، از زیبایی آن حیرت کردند. عنکبوت ها در سراسر درخت، بالا و پایین می رفتند، از شاخه ها آویزان می شدند و هر یک از چیزهای زیبا درخت را می دیدند.

عنکبوت ها درخت کریسمس را دوست داشتند. تمام شب در شاخه ها رقصیدند و آن را با تار عنکبوت پوشاندند. در صبح، هنگامی که عیسی مسیح به آن خانه آمد، ناراحت شد. او عنکبوت کوچک را دوست داشت زیرا او از موجودات خدا بود، اما او می دانست مادر که به سختی کار کرده بود تا همه چیز را کامل کند، با دیدن تارعنکبوت‌ها خوشحال نمی‌شود.

با عشق در قلب و لبخند بر لب، عیسی مسیح به آرامی بافت عنکبوت را لمس کرد. شبکه های عنکبوت شروع به درخشش کردند! آنها همه به نقره و طلا تبدیل شدند.

با توجه به افسانه ها، از زمانی که این اتفاق افتاد، مردم درختان کریسمس خود را با عنکبوت تزیین کردند.

 

ارسال نظر